Pozor na termíny u daně z nemovitostí

Letos i díky krize sáhne stát a potažmo obce hlouběji do kapes, téměř všem, kteří vlastní nějakou nemovitost a nebo ji v loňském roce získali. Daňové přiznání je nutné podat letos do prvního února pokud byla nějaká změna u vlastnictví nemovitosti Např. koupě nemovitosti či dědictví. Kdo to nestihne, nebo zapomene, pak finanční úřad může zvýšit vyměřenou daň o 15%. Spočítanou daň je potřeba zaplatit do 31. května. Daň pod 30 Kč se neplatí, pokud ovšem nejde o spoluvlastnictví pozemku. Tam je určena minimální daň 50 Kč. Pokud je daň vyšší než 5000 Kč, je možné ji zaplatit ve dvou půlročních splátkách. Měla by vám přijít složenka od finančního úřadu.

 

Jaké jsou změny?

  1. Konec osvobození od daně z nemovitosti u novostaveb. I když vlastník nestihl vyčerpat celou 15 osvobozenou dobu od placení daně, má stejně smůlu a musí podat přiznání. Těm, kterým osvobození letos končí dostanou automaticky vyměřenou daň od finančního úřadu, takže nemusí přiznání podávat.
  2. Zvýšení sazeb daně u staveb a pozemků o 100%. Pouze zemědělské pozemky a podnikatelské nemovitosti jsou beze změny. Všechny změny jsou na webu Ministerstva financí. Změnit to mohla pouze vyhláška příslušné obce.
  3. Každá obec může daň upravit místní vyhláškou a zavést místní koeficient, kterým vynásobíte základ daně
  4. Jedině máte-li byt v zatepleném domě a vznikl vám nárok na osvobození nejpozději v roce 2008, pak osvobození můžete uplatnit.

Zpět na Články - Prodej bytu Plzeň

Hypoteční kalkulačka

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =
Jmenuji se Jiří Hommer a jsem realitní makléř, hypoteční poradce a obchodník s nemovitostmi. Vítejte na stránkách specializovaných na byty a prodej bytů v Plzni a Západočeském kraji. V oblasti nemovitostí...

Pokračovat

Vložte byt k inzerci zdarma

Hledám nemovitost


Realitní kancelář Nejlepší bydlení

Aktuální články:

Je v Plzni čas na prodej bytu nebo koupit byt? - V dnešní době je opravdu těžké se rozhodnout co je výhodnější. Záleží na tom, kdo co očekává a jaké má představy o bydlení, případně investici. Čistě z ekonomického...

Starší články:

Kam dál?

Prodej bytů

Pronájem bytů

Prodej a pronájem nemovitostí

Hledej byty k prodeji v okrese